Big Data rewolucjonizuje rynek

Wielu specjalistów ocenia, że Big Data może zrewolucjonizować cały rynek. Przede wszystkim należy pamiętać, że system ten polega na pobieraniu, przetwarzaniu, jak również analizowaniu danych. Z pomocą tego typu narzędzia firmy całkowicie legalnie będą mogły korzystać z różnych danych, po to aby je porównać, przestudiować i wyciągnąć wnioski.

Wątpliwości związane z Big Data

Chociaż idea Big Data polega przede wszystkim na skutecznym wykorzystaniu danych, to wiele osób ma zastrzeżenia co do samego ich gromadzenia i pobierania informacji. Obawy dotyczą wykorzystania informacji o osobach przez niepowołane instytucje.

W rzeczywistości już teraz wiele mediów społecznościowych, przeglądarki czy wyszukiwarki umożliwiają zbieranie informacji o użytkowniku dla celów strategicznych firm.

Szanse jakie niesie ze sobą Big Data

Możliwości jakie daje Big Data są ogromne. Chociażby usprawnienie funkcjonowania urzędów, ZUSu, a także instytucji skarbowych.

Efektywniejsze działanie służb bezpieczeństwa, wydajniejsze kontrolowanie ruchu drogowego, ustalanie planu remontów budynków miejskich, reagowanie w sytuacjach kryzysowych.