Informatyka staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem studiów, jeśli nie wierzysz, przeczytaj ten artykuł – Informatyka najszybciej rozwijającym się kierunkiem studiów. Informatykę wybiera coraz większa ilość studentów, ponieważ studia te są przyszłościowe – istnieje więcej miejsc pracy po tym kierunku, niż chociażby po studiach humanistycznych.

Dodatkową zaletą Informatyki jest również to, iż jest ona kierunkiem zamawianym, przez co wielu studentów decyduje się na jej studiowanie. Więcej informacji można uzyskać tutaj – www.nauka.gov.pl.

Jednak należy wziąć pod uwagę, że wiele uczelni oferuje ten kierunek, należy więc zadbać o jego odpowiednią promocję.

Promocja kierunku

Jeśli chcesz, aby Twój kierunek przyciągnął studentów, musisz zadbać o jego promocję. Najlepiej oczywiście zadbać o to, by strona internetowa z ofertą kierunku była widoczna w wynikach wyszukiwania jak najwyżej. Możesz to uzyskać np. za pomocą pozycjonowania w odpowiedniej firmie (zob. tu – pozycjonowanie strony). Warto zadbać również o dobre opinie na forach internetowych, gdzie również kandydaci szukają informacji. Warto więc zainwestować w marketing szeptany.

Jak rozpocząć naukę na informatykę?

Zanim rozpoczniesz naukę na studiach informatycznych, warto wcześniej samemu rozpocząć naukę związaną z tym kierunkiem. Możesz skorzystać np. z takiego samouczka – link. Warto być cały czas na bieżąco z informacjami, ponieważ informatyka to dynamiczna dziedzina, w której wciąż coś się zmienia. Np. na tej stronie www możesz zaczerpnąć informacje na ten temat – cis.stat.gov.pl.